Tule maistelemaan herkullisia pintxoja Dagmariin 26.-30.8.2025
Tampereen supersuosittu Tamperrada-tapahtuma eli Pintxo-viikko rantautuu toista kertaa Helsinkiin ja me olemme mukana tarjoamassa pieniä, mutta herkullisia elämyksiä!
Pintxo-festivaalien tarjonta päivittyy lähempänä festaria, mutta tarjolla on taatusti maistuvia suupaloja, niin lihan, kalan kuin kasvistenkin ystäville. Unohtumatta pintxoille paritettuja juomia!
Tervetuloa nautiskelemaan!
Pintxofestivaalin aikana asiakkaat kiertävät saman illan aikana useita ravintoloita ja nauttivat pieniä miniatyyriannoksia eli niitä pintxoja. Kaikki annokset maksavat 3,60 €. Tuomaristo valitsee parhaan annoksen ja yleisö saa äänestää omaa suosikkiaan. Helsingin pintxofestivaali järjestetään 26.-30.8.2025 ja meillä pintxoja on tarjolla klo 15-21 koko tapahtumaviikon.